Piec wolnostojący – kiedy warto się na niego zdecydować?

Wspaniale prezentujący się kominek jest niesamowitym detalem w każdym domu. Jednakże, typowy kominek do zabudowy wymaga przeprowadzenia wielu prac budowlanych i remontowych, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić. Poziom ich skomplikowania i trudności, koszty z tym związane, a także wiele zmian aranżacyjnych, jakie musielibyśmy przeprowadzić sprawia, że takie rozwiązanie nie wydaje się być zbyt atrakcyjne. A jednak, nie oznacza to, że całkowicie musimy rezygnować z własnego kominka. Doskonałą alternatywą są bowiem piece kominkowe, takie jak chociażby piece wolnostojące Jotul, dostępne w wielu kształtach i wielkościach.

 

Piec kominkowy z charakterem

 

Tego rodzaju piec zajmuje mniej zazwyczaj mniej miejsca od tradycyjnego kominka. Warto też zauważyć, że piece wolnostojące Jotul charakteryzuje wysoka estetyka- są pięknie wykonane, dlatego też taki piec w każdym wnętrzu będzie się prezentował stylowo. Piec można dopasować zarówno do klasycznej jak i nowoczesnej stylistyki. Są wyjątkowo szczelne i wydaje energetycznie, doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych. W przypadku, kiedy powierzchnia naszego domu nie jest aż tak duża, a my zdecydujemy się na rozwiązanie z płaszczem wodnym, piec tego rodzaju będzie w stanie stanowić jedyne źródło ogrzewania domu. Warto więc przemyśleć, czy takie rozwiązanie nie okaże się opłacalne w naszym przypadku.

 

Co jeszcze charakteryzuje piece kominkowe?

 

Różne modele tego rodzaju pieców kominkowych możemy znaleźć w ofercie dystrybutora znanych i cenionych pieców norweskiej firmy Jotul, szereg informacji pod adresem- https://kominkiznorwegii.com/oferta/jotul/piece-wolnostojace/. Piece kominkowe są wyposażone w centralny system odprowadzania powietrza. Zastosowana technologia gwarantuje więc, że posiadają one stały dopływ powietrza, które jest niezbędne do procesu spalania. Piece te doskonale radzą sobie także ze spalinami odprowadzając je w bardzo efektywny sposób, dzięki czemu są uznawane za jak najbardziej ekologiczne rozwiązanie. To efektywny sposób ogrzewania pomieszczeń, który może też stanowić alternatywę wobec centralnego ogrzewania z dodatkowym piecem umieszczonym w piwnicy. Kominek wolnostojący bardzo często jest instalowany ze względów estetycznych, ale i jest łatwy w obsłudze i prosty w czyszczeniu. Dzięki temu jego użytkowanie nie powinno sprawiać nikomu problemów. Na tego rodzaju piece wolnostojące udzielana jest naprawdę długa, bo aż 25- letnia gwarancja.