Czym są płytki wielko formatowe i na które warto postawić?

Odpowiednia aranżacja domowych wnętrz jest tym, na czym zależy większości z nas. Dzięki niej możemy cieszyć się komfortowymi oraz funkcjonalnymi pomieszczeniami, które będą powodem do dumy każdego domownika. Jednym z najlepszych sposobów wykończenia wnętrz są dzisiaj płytki wielkoformatowe, dostępne w bardzo wielu wariantach. Czym są i jakie możliwości aranżacyjne Ci zapewnią?

Płytki wielkoformatowe, czyli piękne tło dla Twojej aranżacji

Płytki wielkoformatowe to takie, których powierzchnia przekracza najczęściej 1600 cm2. Znajdziesz wśród nich między innymi rozwiązania o wymiarach 50×100 cm, a nawet 100×100 cm, choć oczywiście dostępne są również inne – dzięki temu łatwo dopasować je do własnych potrzeb.

Współcześnie produkowane płytki wielkoformatowe sprawdzają się nie tylko w kuchniach czy łazienkach. Dzięki bardzo zróżnicowanej kolorystyce oraz oryginalnemu wzornictwu mogą idealnie pasować także do salonu, sypialni czy pomieszczeń biurowych. Imponują nie tylko estetyką, ale również trwałością – są niezwykle odporne na różnego rodzaju urazy mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, dzięki czemu z powodzeniem możesz zastosować je zarówno na ścianach, jak i podłogach.

Szczególnie interesujące do wykończenia wnętrz wydają się płytki wielkoformatowe imitujące różnego rodzaju materiały. Mowa tutaj między innymi o:

  • surowym betonie, który znakomicie sprawdzi się we wnętrzach industrialnych i loftowych, służąc do wykończenia ścian, podłóg, a nawet kuchennych blatów;
  • metalu, w tym stali nierdzewnej, miedzi czy żelazie, który zapewnia imponujący efekt i szczególnie dobrze pasować będzie do nowoczesnych wnętrz;
  • kamieniu, który szczególnie upodobali sobie wielbiciele nowoczesnych łazienek oraz kuchni – to płytki wielkoformatowe idealne na podłogi, ściany czy blaty;
  • drewnie – płytki drewnopodobne doskonale imitują ten naturalny, ponadczasowy materiał, wprowadzając do wnętrza naturalny klimat i odznaczając się dużo wyższą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia.

Oczywiście do Twojej dyspozycji są także standardowe płytki wielkoformatowe, które doskonale sprawdzą się w kuchni czy łazience. Mogą posiadać różnorodną kolorystykę oraz wzornictwo, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Interesują Cię płytki wielkoformatowe? Warszawa da Ci wiele możliwości!

Jeżeli chcesz zainwestować w płytki wielkoformatowe, Warszawa jest miastem, które zapewni Ci największy wybór. Działają tutaj liczne firmy, w tym produkcyjne, które oferują bardzo zróżnicowane oraz piękne rozwiązania. Ich duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w stanie zaaranżować dowolną przestrzeń pod kątem indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz, aby płytki wielkoformatowe spełniły Twoje oczekiwania, stawiaj na jakość, a nie cenę. Co więcej, przed zakupem dokładnie zapoznaj się z parametrami produktu i, jeżeli to możliwe, poczytaj opinie klientów. Dzięki temu zakupisz wysokiej klasy produkty!

Sprawdź ofertę sklepu Mirad https://mirad.pl/.