Dom szkieletowy – co to takiego i czy warto w niego zainwestować?

Drewno towarzyszy nam  od zarania dziejów i służy do tworzenia mebli, a także budynków. Nawet dzisiaj, w dobie rozwoju technologicznego oraz dostępu do różnego rodzaju materiałów, jest ono niezwykle cenione, zapewniając doskonałe warunki do życia. Przykładem na to jest dom szkieletowy, który wykonuje się z gotowych elementów drewnianych. Sprawdź, czym jest i z czego wynika tak duże zainteresowanie inwestorów tą technologią!

Czym jest dom szkieletowy?

Dom szkieletowy to obiekt wykonany z drewnianej konstrukcji. Do jego wzniesienia wykorzystuje się przygotowane wcześniej i prefabrykowane elementy, które w miejscu realizacji wystarczy połączyć ze sobą. Posiada stosunkowo lekką konstrukcję, zwłaszcza w porównaniu do budynku murowanego, w związku z czym nie wymaga szerokich ław fundamentowych – w efekcie można postawić go w wielu miejscach i bez większych utrudnień.

Domy szkieletowe, choć kojarzone często z obiektami letniskowymi, doskonale nadają się do zamieszkania. Pełnią rolę budynków całorocznych, w których panują doskonałe warunki do życia i których mikroklimat, wynikający przede wszystkim z użycia drewna, jest bardzo korzystny dla domowników, w tym cierpiących na różnego rodzaju alergie. Ogromne możliwości związane z projektem i budową domu szkieletowego powodują, że rozwiązanie to znajduje obecnie bardzo wielu inwestorów.

Czy budowa domu szkieletowego jest opłacalna?

Budowa domu szkieletowego to opcja dla tych osób, które z jednej strony marzą o własnym domu, a z drugiej pragną zaoszczędzić – czas i pieniądze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wznoszenie takiego obiektu trwa o wiele krócej, nawet kilka miesięcy i może być przeprowadzone nie tylko latem czy wiosną, ale również zimą. Wynika to z braku tzw. „prac mokrych”, co znacznie skraca czas budowy. Ma to także wpływ na cenę – nieduży dom szkieletowy może kosztować zaledwie 200-300 tysięcy złotych, co bez wątpienia jest perspektywą niezwykle kuszącą dla wielu inwestorów.

To jednak nie wszystko. Budowa domu szkieletowego jest opłacalna również ze względu na:

  • wieloletnią trwałość – dobrej jakości, odpowiednio zakonserwowane drewno będzie niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu dom szkieletowy okaże się trwały, estetyczny i funkcjonalny na przestrzeni wielu lat;
  • doskonały mikroklimat – drewno powoduje, że poziom wilgotności we wnętrzach jest na optymalnym poziomie, co sprawia, że mieszkanie w nim jest komfortowe, również dla alergików;
  • ekologiczność – domy szkieletowe powstają wyłącznie z naturalnych rozwiązań, dzięki czemu decydując się na nie, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego.

Wszystko to sprawia, że inwestycja w dom szkieletowy jest doskonałym pomysłem. Pamiętaj tylko o tym, by do jego budowy zaangażować doświadczonych wykonawców, którzy specjalizują się w tej technologii. My polecamy przede wszystkim cenione na rynku firmy, takie jak Drewdom.com, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz korzystaniu z najlepszych rozwiązań, są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.