Maszyny przydatne podczas budowy domu

Budowa domu to inwestycja kosztowna i czasochłonna, za to efektem jest posiadanie własnego miejsca na ziemi, właśnie dlatego inwestorzy decydują się na podjęcie budowy. Zaczynając stawiać dom każdy chce by prace przebiegały sprawnie, aby jak najszybciej mógł zamieszkać we własnych czterech kątach. Usprawnienie prac niejednokrotnie możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn. Oto przegląd maszyn, które mogą okazać się niezastąpionym wsparciem podczas budowy domu.

 

  1. Agregat prądotwórczy – agregat to urządzenie, które w oparciu o silnik spalinowy dostarcza prąd elektryczny. Na budowach często stosowanym modelem jest 6GF2-4. Takie urządzenie jest niezastąpione, jeśli dom stoi na uboczu i nie ma jeszcze podłączenia do sieci elektrycznej. Obecność agregatu na budowie jest też niezastąpiona podczas przerw w dostawie prądu. Takie przerwy nie oznaczają, że ekipa budowlana będzie siedzieć bezczynie, wręcz przeciwnie praca niezależnie od dostępności energii elektrycznej, będzie posuwała się do przodu. Niezależnie czy zdecydujemy się na model 6GF2-4, czy na inny warto rozważyć zakup agregatu, jeśli planujemy budowę domu.
  2. Betoniarka – konieczność przygotowania betonu podczas budowy domu jest w zasadzie faktem, z którym nie da się dyskutować. Dlatego urządzenie to w znaczący sposób podnosi jakość pracy i jest w zasadzie niezbędnym narzędziem podczas budowy domu. Betoniarkę nie koniecznie musisz kupować, na rynku są firmy, które oferują ich wynajem. Betoniarki mogą mieć postać samochodu z beczką, w której beton jest ciągle mieszany, aby zapobiegać jego zastygnięciu lub stojącej maszyny z obrotowym bębnem – ta druga wersja jest mniejsza i poręczniejsza, dlatego lepiej się sprawdza w trakcie budowy domu jednorodzinnego.
  3. Koparka – podczas budowy konieczne jest wykopanie fundamentów pod nowy dom, praca łopatą zajmuje dużo czasu, dlatego warto wynająć koparkę, która zrobi to za ludzi, w o wiele krótszym czasie. Koparki przydają się też we wstępnej fazie przygotowania gruntu pod budowę, w sytuacji, gdy jest on nie równy i konieczne jest wyrównanie. Innymi słowy koparki sprawdzą się we wszystkich rodzajach prac ziemnych w trakcie budowy domu.
  4. Odkurzacz – najlepiej jeśli będzie to odkurzacz przemysłowy, bowiem na budowie takie urządzenie musi radzić sobie z ogromną ilościom pyłu. Odkurzać najczęściej wykorzystywany jest po zakończeniu pierwszego etapu prac, gdy dom jest już pokryty dachem a okna i drzwi wprawione. Przydaje się on szczególnie podczas prac wykończeniowych i do przygotowania domu do meblowania.