Co warto wiedzieć na temat paneli grzewczych na podczerwień?

Takie panele grzewcze dla wielu osób mogą stanowić pewną nowość, tymczasem na pewno warto sprawdzić, na czym polega ta technologia, gdyż nie tylko nie jest ona droga, ale też można powiedzieć, że jest bardzo komfortowa w użytkowaniu. Grzejniki na podczerwień są sprzedawane w formie specjalnych panelów grzewczych. Ich instalacja nie wymaga przeprowadzania żadnych prac budowlanych.

Wielkość oraz moc takiego panelu należy dostosować do wielkości pomieszczenia, ale też przy obliczaniu odpowiedniej mocy panelu na każdy 1 m2 pomieszczenia trzeba wziąć pod uwagę jego izolacyjność, a więc ewentualne straty ciepła, jakie mogą być powodowane brakiem ocieplenia w budynku. Standardowo, panel grzewczy powinien zostać postawiony w danym pomieszczeniu tam, gdzie mamy do czynienia z największą stratą ciepła- czyli standardowo pod oknem. Panele bardzo ładnie się prezentują i jak na klasyczne grzejniki przystało- są utrzymane w białej kolorystyce.

 

Duże możliwości programowania pracy grzejników

 

Z pewnością, ta możliwość sprawia, że użytkowanie grzejników na podczerwień jest naprawdę wygodne. Każdy z grzejników posiada specjalny panel, na którym standardowo wyświetlają się parametry jego pracy. Co istotne, sposób pracy urządzenia można w pełni dostosować do własnych preferencji.

Panele grzewcze można od razu zakupić z termostatami, a więc w takim przypadku możemy zaprogramować, aby panel grzewczy pracował tak, aby móc utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki takiemu programowaniu nie tylko można posiadać w pomieszczeniach dokładnie taką temperaturę, na jakiej nam zależy, ale też można uczynić taki rodzaj ogrzewania jeszcze bardziej wydajnym.

Pracę całego panelu grzewczego można programować w trybie 1 dnia lub też w trybie całego tygodnia. Co istotne, producent paneli grzewczych udziela na nie aż 36 miesięcy gwarancji, natomiast szacowany czas pracy samej nagrzewnicy może wynosić aż 25 lat. Dlatego też to rozwiązanie naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w praktyce i jest cenione przez wielu użytkowników.

Źródło: https://termoplaza.pl/sklep/