budowa domu

Budowa domu- o czym musimy wiedzieć już na starcie?

Budowa domu jest dla każdego wielkim wydarzeniem. Jest też swego rodzaju wyzwaniem, którego trzeba się podjąć i któremu trzeba sprostać.

Pierwszym etapem jest oczywiście wybór miejsca, w którym ten nasz dom będzie miał zostać wybudowany. Czasem już taką działkę posiadamy, a czasem musimy zdecydować się na zakup jakiegoś terenu pod budowę. W końcu przychodzi ten etap, kiedy nasze oczekiwania, co do tego, jak ten dom będzie miał wyglądać, będą się musiały skrystalizować. Zazwyczaj odbywa się to na etapie wyboru odpowiedniego projektu domu. Po taki projekt domu z ogrodem musimy się zgłosić do architekta, który przedstawi nam projekty już gotowe, które można dostosować do swoich wymagań oraz do wymagań, jakie stawia posiadana przez nas działka. Takim biurem architektonicznym jest dom-art.pl. U tych specjalistów możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, a także rozległą ofertę usług projektowych, od koncepcji całego budynku, jak i po takie zagadnienia jak architektura wnętrz.

Jakie projekty cieszą się największym zainteresowaniem?

Do tych najchętniej wybieranych należą projekty domów jednorodzinnych, których powierzchnia użytkowa wynosi trochę ponad 100 m2. W przypadku takiego domku zazwyczaj cała strefa dzienna znajduje się na parterze, gdzie mamy do czynienia z otwartym konceptem wnętrza. Połączona zostaje więc kuchnia oraz pokój dzienny, z którego w łatwy sposób można dostać się na taras lub do ogrodu. Bardzo często także na parterze aranżowana jest nawet niewielka łazienka. Dobrze jest też pomyśleć o pomieszczeniu gospodarczym, ewentualnie o pralni oraz o kotłowni lub garażu. Strefa nocna projektowana jest w ramach poddasza użytkowego. Tym samym można efektywnie wykorzystać posiadaną przestrzeń bez konieczności budowy całego piętra. Tutaj powinny znaleźć się sypialnie, garderoby oraz większa łazienka. Pokoje na poddaszu mogą być dodatkowo wyposażone w balkony, co sprawia, że są jeszcze bardziej praktyczne i funkcjonalne, a dodatkowo- atrakcyjniejsze. W przypadku takiego budynku schody mogą być murowane lub też możemy pokusić się o samodzielne schody na przykład w całości wykonane z drewna. Taki układ pomieszczeń góra-dół naprawdę sprawdza się w praktyce i w bardzo praktyczny sposób pozwala gospodarować posiadaną przestrzenią. Obok projektu samego domu dobrze jest też od razu zastanowić się nad projektem ogrodu. Pięknie zaaranżowany taras będzie mógł być przez nas wykorzystywany w cieplejsze miesiące, co z pewnością bardzo docenimy.